Úspěšná reprezentace ECOWILL posádek na ŠKODA Economy Run 2012!

ŠKODA Economy Run je v ČR jediným a již tradičním závodem, na kterém si milovníci ekonomické jízdy mohou poměřit své řidičské dovednosti v jízdě proti "palivoměru" J. Závod je sice určen pouze pro vlastníky vozidel Škoda, s ohledem na oblíbenost této značky mezi českými řidiči to však až tolik nevadí a každý rok se do Mladé Boleslavi sjedou desítky posádek, aby soutěžily o držitele putovního poháru "nejhospodárnějšího řidiče“ v zemi.

Letošní, tentokrát již XXXI. ročník, byl tentokrát pouze jednodenní a proběhl předposlední zářijovou sobotu (22. září). Jeho hlavním organizátorem byl tradičně Automotoklub Škoda, za finanční i organizační podpory Škody Auto, a soutěžní posádky měli za úkol absolvovat soutěžní trasu z M. Boleslavi do Vrchlabí a zpět v délce necelých 290 kilometrů.

Letošní zvláštností byla účast celkem pěti posádek tvořených absolventy kurzu "ECOWILL", kteří se k termínu konce srpna umístili mezi nejlepšími dle hodnocení instruktorů certifikovaných pro tyto kurzy.

Dosažené výsledky z kurzu ECOWILL řadily mezi největší favority pana Jana Večerka (v kurzu dosáhl rekordních 66 bodů z maximálních 70), za nímž v těsném závěsu skončili Jan Bezděka, Václav Urbánek a Miloslav Polach (všichni 65 bodů). Pětici doplňoval Michal Jančík (62 bodů). Do závodu byl pak pro srovnání nominován rovněž jeden z předních trenérů kurzů ECOWILL, Dalibor Tichý ostravské centrály Autoškola Club, Č. R. Každý "závodník" dle pravidel Economy Runu musel přitom mít spolujezdce - navigátora.

A jak si naši "reprezentanti" vedli? Podle výsledků velmi dobře! V absolutním pořadí "papírové" předpoklady potvrdil Jan Večerek se spolujezdcem Janem Kimlou, kteří se umístili v absolutním pořadí na třetím místě! S vozem Citigo s benzinovým motorem 1.0 MPI/44 kW trasu absolvovali s průměrnou spotřebou cca 3,3 litru na 100 kilometrů, čemuž odpovídaly emise CO2 méně než 80 g/km. Při stejném výsledku se čtvrtou posádkou je na medailovou pozici nakonec vynesla vyšší dosažená průměrná rychlost (59,16 km/hod).

Dobrého výsledku rovněž dosáhli posádky Miloslava Polacha s Evou Niebauerovou (15. místo s vozem Fabia combi 1.9 TDI/74 kW, prům. spotřeba 3,3 l nafty a emise CO2 pak cca 88 g/km) a Jana Bezděky s Markem Bínou(22. místo s vozem Octavia A5 combi, 1.9 TDI/77 kW, prům. spotřeba cca 3,4 l nafty a emise CO2 pak cca 99,5 g/km). Podařilo se jim tak porazit například "učitele" D. Tichého (29. místo) či nestora ekojízdy pana Jana Horníčka (27. místo). Tato trojice tak rovněž dostala věcné ceny v kategorii "ECOWILL", kterou organizátoři vyhlásili.

Všem posádkám blahopřejeme a těšíme se z jejich výborných výsledků! Níže přidáváme pár fotografií ze závodu, kompletní výsledky je možné jinak nelézt na stránkách závodu.